wtorek, 16 kwietnia, 2024

Wszystko na temat HMB

Jak działają suplementy HMB?

Suplementy HMB odznaczają się właściwościami, które pozwalają sportowcom i kulturystom osiągać doskonałe efekty podczas treningu i budowania wartościowej muskulatury. Polecane są one głównie osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z treningami siłowymi, ponieważ działają ochronnie na tkankę mięśniową.
Nazwa HMB określa hydroksymetynolomaślan, produkt uboczny powstały w wyniku rozpadu leucyny – aminokwasu egzogennego. W organizmie jest produkowany z białek dostarczanych wraz z dietą. Jeśli chodzi o pożywienie, HMB można znaleźć w mięsie niektórych ryb z rodziny dorszowatych.
Regularne stosowanie HMB wpływa pozytywnie na proces budowania masy mięśniowej – bez udziału tłuszczu. Poza tym suplement wykazuje działanie anty-kataboliczne i ochrania mięśnie przed rozpadem w wyniku choroby czy przerwy w ćwiczeniach. HMB wspomaga także regenerację potreningową mięśni, dzięki czemu organizm szybciej odpoczywa i na powrót jest gotowy do ćwiczeń. Działanie preparatu łączy się także z obniżaniem cholesterolu i redukcją tkanki tłuszczowej.