sobota, 10 czerwca, 2023

Wszystko na temat HMB

HMB- na przyrost masy mięśniowej

Wiele siłowni posiada na swoim terenie sklepik, w którym bywalcy mogą zaopatrzyć się w suplementy diety, wspomagające trening. Mają one na celu zarówno spalanie tkanki tłuszczowej, przyrost mięśni, jak i ochronę stawów przed skutkami obciążeń.
Jednymi z najpopularniejszych środków, chętnie kupowanym zarówno przez zawodowców, jak i amatorów, są te zawierające HMB. Dzieje się tak, ponieważ substancja ta zapobiega katabolizmowi, czyli chroni przed powstawanie mikrouszkodzeń włókien mięśniowych. Dzięki temu, regeneracja po treningu jest znacznie szybsza, co pozwala w szybszy sposób zwiększać intensywność ćwiczeń. 3-hydroksy-3-metylomaślan, bo tak brzmi pełna nazwa naukowa substancji znanej jako HMB, uelastycznia błonę komórek mięśniowych, przez co stają się mniej podatne na uszkodzenia, a przez to wytrzymalsze.
Wieloletnie badania nad tą substancją wykazały, że ludzki organizm łatwo ją przyswaja, a jednocześnie nie wywołuje ona żadnych skutków negatywnych. Jeśli przyjmujący nie ma żadnych chorób metabolicznych, suplementacja HMB jest zupełnie bezpieczna.