wtorek, 21 maja, 2024

Wszystko na temat HMB

Odżywki z HMB

Spośród wielu dostępnych na rynku odżywek i suplementów diety bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się te z dodatkiem HMB, czyli mających szczególny wpływ na budowanie i ochronę mięśni.
Skrót HMB oznacza kwas hydroksy- metylomaślanowy. Jest to jeden z organicznych związków chemicznych, będący efektem procesu katabolizmu białek. Ma on proste, bezpieczne działanie, szczególnie cenne dla tych, którzy intensywnie budują tkankę mięśniową.
Działanie
Regularne przyjmowanie odżywek z dodatkiem HMB w zalecanych ilościach ma dodatni wpływ na masę mięśniową. Przede wszystkim przyspiesza jej wzrost i ułatwia pracę nad nią, gdyż pozwala na dłuższe utrzymanie się efektów. Zwiększa także wytrzymałość mięśni, pozwala więc uniknąć kontuzji, a w razie urazu przyspiesza okres rehabilitacji i sprawia, że mięśnie nie odczuwają długo jego skutków.
Podsumowanie
Praca nad masą mięśniową wymaga często specjalnej pomocy. Odżywki zawierające w składzie HMB na pewno będą w tym wypadku dobrym wyborem. Warto zapytać o nie doświadczonego sprzedawcę.