wtorek, 21 maja, 2024

Wszystko na temat HMB

Siła zawarta w HMB

Kulturyści poszukują środków, które pomogą im osiągnąć najbardziej optymalne efekty i zwiększyć wydolność organizmu i mięśni. Suplementy HMB znane są już od lat dziewięćdziesiątych, kiedy to skutecznie wspierały sportowców w treningach i budowaniu imponującej muskulatury. Ich właściwości sprawiają, że doskonale sprawdzają się jako wsparcie dla początkujących amatorów ćwiczeń siłowych.
Z siły drzemiącej w HMB zdaje sobie sprawę niewiele osób, gdyż o właściwościach tego suplementu mówi się stosunkowo niewiele. Jego nazwa pochodzi od hydroksymetylomaślanu, czyli produktu ubocznego, jaki powstaje podczas rozpadu leucyny. HMB powstaje w ludzkim organizmie z białek dostarczanych z dietą, jest również obecne w mięsie niektórych ryb.
HMB wykazuje działanie wspomagające przyrost wartościowej masy mięśniowej. Chroni również mięśnie przed rozpadem i wspomaga regenerację powysiłkową. HMB znane jest także z redukcji tkanki tłuszczowej i pozytywnego wpływu na cholesterol. Udowodniono korzystny wpływ HMB na kształtowanie muskulatury.